شیشه لمینت نوعی از شیشه است که از ضریب ایمنی بیشتری برخوردار است و در ساختمان ها از این نوع شیشه استفاده می شود . اگر بخواهیم در خصوص امکانات شیشه معمولی صحبت کنیم باید بگوییم که این نوع از شیشه در اثر شکست به قطعات درشت و برنده تقسیم می شود که می تواند خسارات جانی و مالی بزرگی را در پی داشته باشد. تصور کنید که در مکانی کارمندان شما در حال فعالیت هستند و شیشه های شما از نوع شیشه معمولی است . در این حال ،اگر برخی از میزهای کارمندان شما به این شیشه ها نزدیک باشد و بر اثر ضربه ، شیشه های شما خورد شده و بریزد ، چه تعداد از کارمندان شما دچار خسارت می شود و شما باید هزینه هنگفتی برای بیمه آن ها بپردازید. فلسفه تولید شیشه لمینت از همین جا آغاز شد چرا که بسیاری از افراد به دنبال برطرف کردن مشکل شکستن شیشه و خطرات جانی آن بودند . البته در شیشه سکوریت، برای استحکام بیشتر در آن از عملیات حرارتی استفاده شده است که می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کند. به هنگام شکستن شیشه های سکوریت شیشه به قطعات ریز و غیر برنده خورد می شود که هیچ گونه خطر جانبی ندارد اما ضررهای مالی را با خود به دنبال می آورد .

برای تولید شیشه لمینت میان دو یا چند لایه شیشه، میان لایه های پلیمری قرار می دهند و کل مجموعه تحت فشار و حرارت به صورت دائمی یکپارچه می گردد که این موضوع سبب افزایش استحکام شیشه لمینت و در کنار آن کاهش خسارات ناشی از شکستن آن می شود چرا که الگوی شکستن شیشه لمینت به این صورت است که در اثر ضربه تکه های شکسته به میان لایه چسبیده به شیشه یکپارچگی خود را حفظ می نماید و به هیچ عنوان فرو نمی ریزد .از کاربرد های شیشه لمینت می توان به شیشه های ضد سرقت و ایمن در برابر زلزله اشاره کرد . یکی از معضلات ساخت هر نوع ساختمانی ایمن کردن آن در برابر بلایای طبیعی است که استفاده از این نوع شیشه یعنی ،شیشه لمینت می تواند کمک قابل توجهی در این راستا کند. شیشه های لمینت برای بانک ها بیمارستان ها استخرها و نورگیرها استفاده فراوانی دارد و به طور کلی استفاده از خدمات شیشه لمینت در هرجا که از ایمنی و امنیت صحبتی شود، به کار می آید.

از دیگر خاصیت های شیشه لمینت می‌توان به عایق بودن این شیشه در مقابل صوت اشاره کرد و همچنین استفاده از این نوع شیشه ها برای درب های ورودی اتوماتیک پیشنهاد می‌شود . شیشه لمینت می توانند چند کار را در یک جا انجام دهد چرا که این نوع از شیشه ها سه ویژگی عایق حرارتی، کاهش آلودگی صوتی و امنیت را به طور یک جا برای شما فراهم می کند . حتی اگر شما به شیشه لمینت ضربه شدیدی وارد کنید، این شیشه مطلقا نمی ریزد و چسبیده به یکدیگر و متحد باقی می‌ماند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که بر شیشه ای کردن کف سالن خود علاقه دارید استفاده از شیشه لمینت در اینجا نیز به شما کمک خواهد کرد . نوعی شیشه لمینت وجود دارد که می تواند در حدود ۹۹ درصد از ورود اشعه مضر فرابنفش نور خورشید به داخل جلوگیری کند و مانع از کاهش تدریجی رنگ پارچه ها فرش و مبلمان توسط نور خورشید گردد .

شرکت ایلیا گلس به عنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز در خدمات شیشه لمینت به شمار می رود چرا که این شرکت در این نوع شیشه ها برای هر محیطی بیشترین تجربه را دارد و به شما می‌تواند در انتخاب نوع شیشه کمک کند لذا برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با شماره های پشتیبانی این شرکت تماس حاصل کرده و از اطلاعات بی نظیر کارشناسان فروش بهره بگیرید .